Αθλητικά
Γραμματοσειρά

Την ήττα γνώρισε ο Πανηλειακός εντός έδρας με 1-0 από τον Παναρκαδικό, σε αγώνα για την 5η αγωνιστική του 5ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

Η εμφάνιση του Πανηλειακού ήταν η χειρότερη για φέτος, ο οποίος υστέρησε σε όλους τους τομείς έναντι του αντιπάλου του, ενός Παναρκαδικού ο οποίος τελικά πέρασε νικηφόρα από τον Πύργο και την έδρα του Πανηλειακού. Η ομάδα του Γιώργου Αντωνόπουλου μπήκε καλύτερα στο ματς από τους «ερυθρόλευκους» και στο 28΄ έφτασε κοντά στο 0-1, η προσπάθεια όμως του Νάτση σταμάτησε στο δοκάρι του τέρματος του Καπετανάκη.

Από το σημείο εκείνο και μετά δεν υπήρξε, κάποια άλλη αξιόλογη φάση στο ματς, με το υπάρχον αποτέλεσμα να διατηρείται μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου. Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 57΄ οι «πράσινοι» κατάφεραν να προηγηθούν στο σκορ με τέρμα του Συρεγγέλα.

Έπειτα από την εξέλιξη αυτή, οι «ερυθρόλευκοι» πίεσαν προκειμένου να φτάσουν στην ισοφάριση, κάτι το οποίο θα μπορούσε να είχε συμβεί στην ευκαιρία του Ντάνκουα την κεφαλιά του οποίου απέκρουσε ο Χότζιτς με το υπάρχον αποτέλεσμα να διατηρείται μέχρι το φινάλε του αγώνα.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Γιώργος Κούτσης): Καπετανάκης, Σέχου, Λεβέντης, Κολόκας, Σούλης, Νικολόπουλος, Ντάνκουα, Γκοτσούλιας, Κρεββατάς, Μπουρλάκης, Σωτηρόπουλος (69' Χατζηστάμου)

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Γιώργος Αντωνόπουλος): Χότζιτς, Τσέκος, Μπούτας (86' Ευαγγέλου), Μπαξεβάνος, Νάνος, Κυριακόπουλος, Νάτσης (73' Δ. Λυμπερόπουλος), Ν. Λυμπερόπουλος (75' Ομπόσου), Στρέμπας, Καδάς (90+1' Μπινιώρης), Συρεγγέλας