Αθλητικά
Γραμματοσειρά

Γκέλαρε ο Ηρακλής και έπεσε από την κορυφή του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής.

Επιβλητική νίκη για την Προοδευτική, 5-0 το Ζευγολατιό. Έχασε ο Εθνικός και απολύθηκε ο Θύμιος Γεωργούλης. Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους 8 ομίλους.
ShareTweet0 Σχόλια
Στον 1ο όμιλο στην κορυφή βρίσκεται ο Απόλλων Παραλιμνίου με την Ελπίδα Σκουτάρεως, οι οποίοι έχουν 21 βαθμούς. Ο πρώτος έμεινε στο 1-1 με τον Άρη Αβάτου, ενώ η σερραϊκή ομάδα νίκησε 1-0 τον Μέγα Αλέξανδρο Καρπερής.

Στον 2ο όμιλο ο Ηρακλής γκέλαρε εντός έδρας με την ΑΕ Καρδίτσας (2-2) και έπεσε από την κορυφή. Πρώτος είναι ο Άρης Παλαιοχωρίου, που νίκησε εκτός έδρας 2-1 τον Φίλιππο Αλεξάνδρειας.

Ο Τηλυκράτης οδηγεί την κούρσα στον 3ο όμιλο. Έχει 26 βαθμούς μετά το 1-1 με την Καστοριά, ενώ ο δεύτερος Νέος Αμφίλοχος είναι στο -4, μετά το 1-1 με τον Πανλευκάδιο.

Στον 4ο όμιλο ο ΝΠΣ Βόλος δεν έχει αντίπαλο. Συνέτριψε 5-0 τον Διγενή Νεοχωρίου και είναι στο +8 από τον ΓΣ Αλμυρό, που επικράτησε 1-0 του Ολυμπιακού Βόλου.

Στον 5ο όμιλο ο Αστέρας Βλαχιώτη είναι 1ος με 24 βαθμούς μετά το "διπλό" (1-2) επί του Λεωνιδίου. Στο -4 ο δεύτερος Αστέρας Αμαλιάδας, που έμεινε στο 1-1 με την Καλαμάτα.

Στο 6ο γκρουπ, πρώτη είναι η Προοδευτική με 23 βαθμούς μετά το 5-0 εκτός έδρας με το Ζευγολατιό, ενώ ο 2ος Εθνικός, που είναι στο -6, έχασε 2-1 από το Κερατσίνι και απολύθηκε ο προπονητής Θύμιος Γεωργούλης.

Ο Αήττητος Σπάτων έχει 23 βαθμούς στον 7ο όμιλο, νίκησε 3-0 τον Ερμή Κιβερίου, ενώ η δεύτερη Χαλκίδα είναι στο -5.

Στον 8ο όμιλο, τέλος, ο Ηρόδοτος έμεινε στο 0-0 με την ΑΕ Μυλοποτάμου και είναι στο +5 από το δεύτερο Αιγάλεω, που επιβλήθηκε 2-0 του Αγιου Ιερόθεου.

 

1ος όμιλος (10η αγωνιστική)

Δόξα Προσκυνητών-Νέστος Χρυσούπολης 1-2

Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 1-0

Αετός Ορφανού-ΑΕ Διδυμοτείχου 1-0

Ορφέας Ξάνθης-Καβάλα 1-0

Ελπίδα Σκουτάρεως-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 1-0

Άρης Αβάτου-Απόλλων Παραλιμνίου 1-1

 


Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Απόλλων Παραλιμνίου 21 10

...............................................

2 Ελπίδα Σκουτάρεως 21 10

3 ΑΟ Καβάλας 17 10

4 Νέστος Χρυσούπολης 17 10

5 Αετός Ορφανού 15 10

6 Άρης Αβάτου 14 10

7 ΑΕ Διδυμοτείχου 13 10

...............................................

8 Ορφέας Ξάνθης 12 10

9 Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 11 10

10 Δόξα Προσκυνητών 8 10

11 Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 8 9

12 Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 6 10

 


2ος όμιλος (16η αγωνιστική)

Φίλιππος Αλεξάνδρειας-Άρης Παλαιοχωρίου 1-2

ΑΠΕ Λαγκαδά-Εδεσσαϊκός 0-3

Πιερικός-ΑΟ Καρδίας 0-1

Ηρακλής-ΑΕ Καρίτσας 2-2

Αλμωπός Αριδαίας-Μακεδονικός 1-0

Καμπανιακός-Αγροτικός Αστέρας 0-2

ΦΑΣ Νάουσα-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 1-0

 

2 όμιλος

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Άρης Παλαιοχωρίου 32 15

...............................................

2 Ηρακλής 31 15

3 Αλμωπός Αριδαίας 27 15

4 Μακεδονικός 25 15

5 Νάουσα 24 15

6 ΑΠΕ Λαγκαδά 23 15

7 Εδεσσαϊκός 23 15

8 Αγροτικός Αστέρας 22 15

...............................................

9 Πιερικός 22 15

10 ΑΟ Καρδίας 20 15

11 Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 18 15

12 Φίλιππος Αλεξάνδρειας 15 15

13 Κιλκισιακός 12 14

14 ΑΕ Καρίτσας 11 15

15 Καμπανιακός 5 15

3ος όμιλος (13η αγωνιστική)

 

ΑΕ Λευκίμμης-Δόξα Κρανούλας 2-2

Αστέρας Παραποτάμου-Σκουφάς Κομποτίου 0-0

Εθνικός Φιλιππιάδας-Ερμής Αμυνταίου 1-2

Πανλευκάδιος-Νέος Αμφίλοχος 1-1

Καστοριά-Τηλυκράτης 1-1

Μακεδονικός Φούφα-Θεσπρωτός 0-0

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Τηλυκράτης 26 12

...............................................

2 Νέος Αμφίλοχος 22 12

3 ΑΕ Λευκίμμης 21 12

4 Ερμής Αμυνταίου 21 12

5 Μακεδονικός Φούφα 21 12

6 Θεσπρωτός 20 12

7 Δόξα Κρανούλας 18 12

...............................................

8 ΑΕΠ Καραγιαννίων 17 12

9 Εθνικός Φιλιππιάδας 12 12

10 Σκουφάς Κομποτίου 10 12

11 Καστοριά 9 12

12 Πανλευκάδιος 8 12

13 Αστέρας Παραπόταμου 5 12

 

4ος όμιλος (13η αγωνιστική)

 

Αχιλλέας Φαρσάλων-ΑΟ Σελλάνων 1-1

ΓΣ Αλμυρού-Ολυμπιακός Βόλου 1-0

ΑΟ Θήβα-Ρήγας Φεραίος 3-0

ΑΠΟΚ Βελούχι-Αμβρυσσέας Διστόμου 0-3

Νίκη Βόλου-Αστέρας Ιτέας 2-1

ΝΠΣ Βόλος-Διγενής Νεοχωρίου 5-0

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 ΝΠΣ Βόλος 33 12

...............................................

2 ΓΣ Αλμυρός 25 12

3 Νίκη Βόλου 21 12

4 Αστέρας Ιτέας 21 12

5 Αμβρυσσέας Διστόμου 20 12

6 ΑΟ Σελλάνων 19 12

7 ΑΟ Θήβα 18 12

...............................................

8 Ολυμπιακός Βόλου 16 12

9 Ρήγας Φεραίος 13 12

10 Διγενής Νεοχωρίου 11 12

11 Αχιλλέας Φαρσάλων 9 12

12 Οπούντιος Μαρτίνου 7 12

13 ΑΠΟΚ Βελούχι 6 12

 

5ος όμιλος (10η αγωνιστική)

Παλληξουριακός-Παναρκαδικός 0-2

Αχαϊκή-ΠΑΟ Βάρδας 0-0

Ζάκυνθος-Διαγόρας Βραχνεΐκων 5-2

Λεωνίδιο-Αστέρας Βλαχιώτη 0-2

Καλαμάτα-Αστέρας Αμαλιάδας 1-1

Πανηλειακός-Τσικλητήρας 1-1

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Αστέρας Βλαχιώτη 24 10

...............................................

2 Αστέρας Αμαλιάδας 20 10

3 Πανηλειακός 18 10

4 Καλαμάτα 18 10

5 Παναρκαδικός 16 10

6 ΠΑΟ Βάρδας 14 10

7 Τσικλητήρας Πύλου 13 10

...............................................

8 Διαγόρας Βραχνέικων 12 10

9 Ζάκυνθος 12 10

10 Αχαϊκή 12 10

11 Παλληξουριακός 7 10

12 Λεωνίδιο 0 10

 


6ος όμιλος (10η αγωνιστική)

 

ΑΠΟ Κερατσίνι-Εθνικός 2-1

Ασπρόπυργος-Πέλοπας Κιάτου 0-0

ΑΟ Ζευγολατιού-Προοδευτική 0-5

Ρόδος-Ιωνικός 0-0

Ιάλυσος-Διαγόρας Ρόδου 1-0

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Προοδευτική 23 10

...............................................

2 Εθνικός 17 9

3 Διαγόρας Ρόδου 15 9

4 Ρόδος 15 9

5 Ιάλυσος 14 9

6 ΑΠΟ Κερατσίνι 13 9

7 ΑΟ Λουτράκι 12 9

...............................................

8 Ιωνικός 10 9

9 Ασπρόπυργος 10 9

10 Πέλοπας Κιάτου 6 9

11 ΑΟ Ζευγολατιού 0 9

 

7ος όμιλος (10η αγωνιστική)

 

ΑΕ Ερμιονίδας-Θύελλα Ραφήνας 1-1

Αιολικός-Πανθηραϊκός 1-1

Ερμής Κιβερίου-Αήττητος Σπάτων 0-3

Ταμυναϊκός-Παναργειακός 0-1

Τριγλία Ραφήνας-Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 1-0

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Αήττητος Σπάτων 23 10

...............................................

2 ΑΟ Χαλκίς 18 9

3 Παναργειακός 13 8

4 ΑΕ Ερμιονίδας 12 9

5 Αιολικός 11 9

6 Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 11 8

7 Ερμής Κιβερίου 10 9

...............................................

8 Τριγλία Ραφήνας 10 9

9 Θύελλα Ραφήνας 9 9

10 Πανθηραϊκός 8 9

11 Ταμυναϊκός 7 9

 

8ος όμιλος (10η αγωνιστική)

 

ΑΕ Μυλοποτάμου-Ηρόδοτος 0-0

ΑΕ Κηφισιά-ΟΦ Ιεράπετρας 1-1

Φωστήρας-Ηλυσιακός 0-0

Αιγάλεω-Άγιος Ιερόθεος 2-0

ΑΟ Παλαιοχώρας-Ερμής Ζωνιανών 1-0

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Ηρόδοτος 21 10

...............................................

2 Αιγάλεω 16 9

3 Ατσαλένιος 16 9

4 Ηλυσιακός 14 9

5 ΟΦ Ιεράπετρας 13 9

6 ΑΟ Παλαιόχωρας 10 9

7 Φωστήρας 10 9

...............................................

8 Κηφισιά 8 9

9 Άγιος Ιερόθεος 7 9

10 ΑΕ Μυλοποτάμου 7 9

11 Ερμής Ζωνιανών 6 9

Ο Καιρός

Pirgos Greece Mostly Cloud (night), 15 °C
Current Conditions
Sunrise: 7:47 am   |   Sunset: 5:42 pm
73%     22.5 km/h     33.864 bar
Forecast
Τετ Low: 9 °C High: 16 °C
Πεμ Low: 5 °C High: 12 °C
Παρ Low: 4 °C High: 15 °C
Σαβ Low: 12 °C High: 14 °C
Κυρ Low: 8 °C High: 13 °C
Δευ Low: 7 °C High: 11 °C
Τρι Low: 6 °C High: 13 °C
Τετ Low: 6 °C High: 12 °C
Πεμ Low: 3 °C High: 11 °C
Παρ Low: 5 °C High: 12 °C